تبلیغات
 انزها - شلوغی بیش از حد ( به زودی )
یک شلوغی در راه انزها است به زودی خبر اصلی در ادامه مطلب ( مربوط به سر جاده انزها باغ سیب ) رجبعلی خسروآبادی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به پروژه دهکده سیب امین آباد فیروزکوه اظهارکرد: پروژه های بزرگ گردشگری از این دست در سطح استان تهران انگشت شمار است که سیاست استان حمایت از آنها و رفع مشکلاتشان است.

وی گفت: مسلماً مشکلات این پروژه ها بخصوص در مقوله دریافت خدمات آب، برق، گاز و مخابرات به دلیل تقاضای زیادشان، بالا است و این دستگاه ها باید دست به دست هم بدهند تا از معضلاتشان بکاهند.

خسروآبادی افزود: تقابلات بین دستگاهی جز پایین آوردن سرعت پیشرفت کار این پروژه ها اثر دیگری ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران تصریح کرد: قطعاً با به ثمر نشستن این پروژه، دیگر سرمایه گذاران بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری و فعالیت بیشتر در عرصه گردشگری خواهند شد.

به گفته مجریان این مجموعه، پروژه تفریحی- گردشگری دهکده سیب، بزرگترین پروژه از این دست در سطح خاورمیانه است که عملیات اجرایی آن از سال 85 آغاز شده و در سه سایت 65، 167 و 234 هکتاری احداث می شود.

این مجموعه با امکاناتی نظیر پارک آبی، رود-دره، مجتمع تجاری، شهربازی روباز، دهکده اقامتی، خط تله کابین به طول 2 هزار و 700 متر، دهکده شکار، حیات وحش، سالن کنفرانس بین المللی، موزع دفاع مقدس، بیمارستان هزار تختخوابی و . . . با مشارکت 9 شرکت بین المللی در حال آماده سازی است که در منطقه امین آباد واقع در 30 کیلومتری غرب فیروزکوه در 105 کیلومتری شرق تهران در حال احداث است.

پیش بینی می شود با آماده شدن کامل این مجموعه عظیم گردشگری بیش از 2 هزار و 600 نفر در آن مشغول به کار شوند.** اولویت کار در 'تنگه واشی' با افرادی است که آنجا فعالیت می کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت منطقه توریستی- تاریخی تنگه واشی، افزود: مشکل عمده این منطقه تفرجگاهی خدمات رسانی به مسافران و گردشگران است که هم اینک یک شرکت تعاونی در آنجا تشکیل شده و بخشی از کار را در اختیار دارد.
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393 | 09:43 ب.ظ | نویسنده : مهرداد پازوکی | نظرات